SIEDZIBA WARSZTATU

Warsztat wynajmuje pomieszczenia w Klubie Osiedlowym „Bolek i Lolek” , który jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Siedziba nasza umiejscowiona jest na osiedlu Gdańsk-Przymorze. Plusem tej lokalizacji jest dobre skomunikowanie Warsztatu. Placówka położona jest niedaleko od przystanku linii autobusowych i tramwajowych –część uczestników przyjeżdża do Warsztatu samodzielnie lub z opiekunami z różnych dzielnic Gdańska. W najbliższej okolicy znajduje się sklepów i centrów handlowych oraz kino.

W bliskim sąsiedztwie znajdują się też tereny nadmorskie umożliwiające zarówno spacery jak i uprawianie wszelkich bardziej czynnych form rekreacji.

Do dyspozycji Warsztatu są dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się pracownia plastyczna (w której zajęcia odbywają dwie pracownie, artystyczno-użytkowa oraz rękodzieła artystycznego), sala terapii ruchem (wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny), jak również sanitariaty i szatnia dla uczestników Warsztatu.

Na drugiej kondygnacji znajduje się pokój terapeutów oraz kuchnia – gdzie odbywają się zajęcia z zakresu gospodarstwa domowego i pracownia multimedialna (posiadająca również własny sanitariat). Do dyspozycji uczestników jest też sala konferencyjna –pełni ona w zależności od potrzeby rolę zarówno stołówki jak i pokoju rekreacyjnego (zaopatrzona jest bowiem w telewizor, odtwarzacz DVD i rzutnik multimedialny).